İçerik etiketlendi: ‘ipl lazer fiyatları’

İpl lazer epilasyon AKNE tedavisi

Ekleyen: admin Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Tedaviler

Akne, yağ bezlerinde oluşan enfeksiyonlardan ötürü ortaya çıkan bir cilt sorunudur. Yağ bezlerindeki enfeksiyonlar cildin gözeneklerini kapatır. Cilt yüzeyinde siyah noktalar meydana gelir. Özenli bir biçimde davranılmaz ve cilt bakımı yapılmaz ise bu siyah noktalar sivilcelere dönüşür. Yalnızca estetik açıdan eksiklik oluşturan bu sivilceler önemsenmediği zaman ise ağrılı ve içi iltihapla dolu akneler oluşur.

Çözüm çeşidi için bilinmesi gereken akne tedavisinde başarının kişiden kişiye değiştiği durumudur. Cilt bakımı ve akne tedavisi için kullanılan bu yöntemin adı IPL’dir. IPL bir tür lazer tedavisidir. IPL tedavisi sayesinde kısa zaman içinde akneler tedavi edilir, akne izleri ortadan kaldırılır ve yeni akne oluşumu önlenir.

Akneli cilde bakım ve peeling yapılır mı?

Akneli cilde bakım yapılmamalı, sıkma ve peeling işlemi YAPILMAMALIDIR.

IPL tedavisinin etkileri neledir?

IPL tedavisi ile akneleriniz tedavi edilirken, aynı zamanda cildi gençleştiren ve onaran kollajen maddesinin üretimi için cilde uyarımda bulunulur. Bu sayede cildinizde bulunan kızarıklar, çöküklerden ortadan kalkmış olur.

IPL seansları ne kadar sürer? Ağrılı mıdır?

Seans 15 ile 20 dakika sürer. Neticeler 4. seanstan sonra görülmeye başlar. Aknenin yoğunluğuna göre 8 ile 10 seans sürmesi gerekebilir. Ağrısı olmayan bir tedavi yöntemidir.

Diğer tedavilere göre üstünlüğü nedir?

Yan etkisi bulunmamaktadır, akne izlerini ortadan kaldırır ve size sağlıkla parlayan bir cilt sunar.

Tedavi sırasında nelere dikkat etmek gerekir?

Genel temizlik kurallarına uymanız oldukça önem arz etmektedir. Ellerinizi ve saçlarınızı düzenli bir biçimde yıkamalı, yüzünüze su değdirmemelisiniz. Ayrıca hiçbir şekilde aknelerinizi sıkmamalı ve kaşımamalısınız. Aşırı stresten ve yağlı yiyeceklerden de uzak durmalısınız.

sharlightformaxuygulama

logo

slide04

Güzellik UzmanıGüzellik Uzmanı

Prostat Kanseriprostat kanseri

Lazer EpilasyonLazer Epilasyon

Hifu tedavisiHifu tedavisi

Diode LazerDiode Lazer

Ütüleme LazerÜtüleme Lazer

Waterlifewaterlife

Waterboxwaterbox

ihlas su arıtmaihlas su aritma

bms arıtmabms arıtma

açık öğretim lisesiaçık öğretim lisesi

su arıtma fiyatısu arıtma fiyatı